ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לבלוג - "הגיון רוחני" 
אני שמח שהגעת לכאן. ייתכן מאוד שבקרוב תמצא/י כאן משהו שלא מצאת באף מקום אחר. למה?  כי המקום היחידי בו ניתן ללמוד על עצמך הוא הרוח שלך. בבלוג שלי, אני עושה את הכל כדי שתכיר/י את עצמך כל פעם מחדש ותלמד/י לאהוב את כל מה שתמצא/י איי שם עמוק בראשר ובליבך.

מי אני ?
שמי אבשלום מיכאלי, בן-30 מפתח תקווה. אמן, יוצר ומורה דרך, חוקר ויועץ רוחני. לאחרונה יוזם ומקדם את הפרויקט "האוניברסיטה של החיים" שמטרתו העיקרית היא לעורר חשיבות ואינטרס למודעות סביבתית והתפתחות אישית בישראל, ולגרום לכמה שיותר דוברי עברית בארץ ובעולם לשאול יותר שאלות המסוגלות לקדם ולפתח את כולנו כן מבחינת הפרט וכן מבחינת הכלל.בחיי, אני פוגש הרבה אנשים שמדברים על רוחניות, וכשאני שואל אותם "למה הכוונה?" מתבהר לי שהכוונה היא לאנרגטיקה, דת כלשהי, חיים אחרי המוות, מדיטציה, מיסטיקה ומגוון תחומים שונים, הכוללים אלמנטים פסיכולוגים, פילוסופים ומנהגים דתיים. החיפוש הרוחני שלי התחיל מגיל 6 כשעברתי חוויה לא נעימה בה כמעט נהרגתי ע"י קבוצת נערים אנטישמיים.

מאז שאלתי המון שאלות ועד היום לא פגשתי הרבה אנשים שיכולים בצורה ברורה וקונקרטית להשיב עליהן. בשביל מה אנחנו פה ? מהי המשמעות והטעם לחיינו ? מהי ההגדרה למילה רוחניות ?
איני פוסל אף דרך או שיטה, אני חושב שכל אחת מהן מסוגלת במידה מסוימת, לקדם את האדם בהתפתחותו האישית. העובדה שהן קיימות, מראה על כך שהטבע אישר* אותן. עם זאת, הבחנתי שזה יוצר מעין בלבול אצל אנשים הנמצאים בחיפוש אחר תשובות אמתיות, עליהן יכולה לענות רק רוחניות פרקטית, אותנטית. הבלבול נוצר כתוצאה מחוסר הבנה בסיסי של המושג "רוחניות". ומבחינתי בלבול זה גורם לאנשים רבים להתעכב בהתפתחותם, ולהתייסר הרבה במקום ליהנות מהתהליך ההתפתחותי שלהם שנקרא - חיים. במשך שנים של חיפושים אחר התשובות החשובות ביותר בחיי, החלפתי מורים, הספקתי להתעמק בדתות ושיטות שונות המתיימרות לספק מידע וניסיון רוחני, וגם זכיתי להיחשף להרבה תשובות. לאחר בירורים פנימיים רבים, ונסיונות לממש את עצמי בצורה המקסימלית, החלטתי לקחת על עצמי משימה לא קלה ולנסות להעביר את כל מה שניתן לי מהטבע לאחרים.בבלוג זה,אעשה את כל המאמצים כדי להסביר בשפה הפשוטה ביותר מהי רוחניות אותנטית אמתית, מאיזו בחינה היא יכולה להשתייך למדע מדוייק, איך היא יכולה לשנות את חייך לטובה, ולמה עלינו להתפתח רוחנית.


מה בבלוג ?
כאן תמצאו מידע המבוסס על ניסיון אישי קודם ופרקטיקה רוחנית.
תוכלו ללמוד - איך ניתן למדוד, לספור ולשקול רצונות וכוונות של אנשים, בתנאי שברצונכם יהיה לגרום להם להרגיש טוב ולהתקרב למימוש הפוטנציאל האישי שלהם. בבלוג קיימת האפשרות להיחשף לגישה (או יותר נכון -שפה) מיוחדת ומדויקת להתפתחות רוחנית פרקטית, המבוססת על אוסף צורות ודרכים שונות של התפתחות רוחנית, הבנויה רק מאימונים ושיעורים שנבדקו, עבדו והתקבלו במשך כל דרכי הרוחנית.

מה עוד בבלוג ?
בבלוג נלמד - איך להפוך את החיים שלנו למשחק מלא שמחה, אושר, פתיחות, התפתחות ואמפתיה.נברר יחד נושאים רגישים ביניהם - הטוב והרע שבדתות, הבדל בין מיסטיקה לרוחניות, מוות קליני וחיים אחרי המוות, תקשור, זוהר וקבלה, חכמת הלב ועוד ...
נפוצץ - מיתוסים סביב דעות וגישות הקשורות לרוחניות.

נעלה - המון ביקורת רוחנית (ללא כל צנזורה) ועם הרבה סולידריות.
נתייחס - לדעות ועובדות על קונספירציות שונות. כדי להגיע לשורש הבעיה ולשאול נכון בכוון הפתרון.
נגלה ונחשוף - סודות שהיו, וחלקם עדיין רחוקים מהישג ידינו.
נדון על - התפתחות אישית, אינדיבידואלית ונשאל "האם וכמה היא תלויה בסביבה ובחרבה נכונה?"
ונקווה שכל זה יעזור לנו להיות מי שאנחנו באמת צריכים להיות מבחינת הטבע.

   
היי, טוב שהגעת לבלוג שלי, שמי אבשלום ואני שמח שאת/ה כאן.
אני מזמין אותך לנסח שאלה (רצוי שתהיה כמה שיותר קצרה וברורה)
בכל נושא שמפריע לך או מעכב אותך בחיים. על כל השאלות אשיב במדור "שאלות ותשובות" שם יופיעו גם השאלות שלכם. שמות השואלים יתפרסמו אך ורק בהסכמתם של השואלים.

כתובת אימייל לשליחת השאלה: avshalom.michaeli@gmail.com
כתבו את שמכם המלא אם ברצונכם שאפרסם אותו באתר במדור-"שאלות ותשובות".
שאלה שתגיע אליי עם שמכם, מראה על הסכמתכם לכך ששמכם יפורסם יחד עם שאלתכם. חשוב לזכור: כל שאלה שלך , משפיעה על התפתחותו של אדם אחר הגולש בבלוג זה, ככל שירבו אנשים שיתפתחו רוחנית, חייך יראו טוב יותר.